Untitled Document
İspark havaalanlarında 2 saat ücretsiz otopark
30 yıl sonra marmara denizinde uskumru bereketi
Uzmanlar uyardı! Instagram şifrenizi değiştirin
Kosgeb kılıklı dolandırıcılar


TCMB DÖVİZ KURLARI
DOLAR 5.3131  -  5.3343
AVRO 6.0276  -  6.0518

KÖŞE YAZILARI
BAY EFSANE
Coca Cola'nın müşterilerine attığı Ramazan kazığı


İLÇE HABERLERİ
ADALAR
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Dün Tekil :
60
Bugün Tekil :
33

Beyoğlu belediyesi zabıtaları Airwheel Tekteker kullanı / TÜM ŞİŞLİ İLÇESİ HABERLERİ

Yayın Tarihi : 20.10.2015   Okunma Sayısı : 1094
beyoğlu belediyesi zabıta

Dengeli elektrikli Airwheel Tekteker'i Türkiye'de ilk defa Beyoğlu Belediyesi zabıtası kullanmaya başladı.

Teknolojik yeniliğe öncülük eden Beyoğlu Belediyesi ilçe genelinde vatandaşların refahını ve huzurunu sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi, halka hizmetini daha hızlı ve daha pratik hale getirmek amacıyla zabıta ekipleri bünyesine 6 adet Tekteker araç ekledi. Türkiye'de ilk olarak kullanılmaya başlanan Tekteker, zabıta ekiplerinin olaylara karşı daha hızlı müdahale etmesine yardımcı oluyor.

Ginger olarak da bilinen jiroskop teknolojisine sahip ve bir saatte şarj olan elektrikli Tekteker, ekibin 18 kilometre hızla 10-20 kilometre kullanılmasını sağlıyor. Şehir trafiğine alternatif olarak üretilen Tekteker, zabıta ekiplerinin vatandaşlar arasında sık bir şekilde dolaşarak isteklerini karşılama noktasında kolaylık sağlıyor.

UAŞILMASI ZOR ALANLARDA RAHAT HAREKET İMKANI SAĞLIYOR
"Günlük hayatta zabıta ekiplerimizin çalışmasını kolaylaştıracak" diyen Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Öztürk, "Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak özellikle kapalı alanlarda, yani acil ulaşılması gereken noktalara ulaşmak anlamında böyle bir çalışma başlattık. Başkanımızın teknolojiyi yakından takip etmesinden dolayı bizleri de yeni araçlar kullanmamızı sağlıyor. Bizde Gingerler vardı, tabletler falan vardı ama bunun yanına bunlar yeni olarak eklendi. Ekibimize eklenen altı tane Tekteker araçla ulaşılması zor olan yerlere daha çabuk ulaşmamızı sağlıyor" dedi.
Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görev yapan Halil Karaöğün, "Kurumun bize getirmiş olduğu yeniliklerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. İlçe genelinde gitmek istediğimiz yerlere daha hızlı gitmemizi sağlıyor. İstiklal Caddesi bunun kullanım açısından çok uygun. Ara sokaklarda ve sokak içlerinde bulunan yerlerdeki olaylara rahat bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor. Vatandaşla daha rahat ve hızlı bir şekilde irtibat kurmamızı sağlıyor" diye konuştu. Tektekeri ilk olarak kullanmaya başlayan Zabıta Memuru Sami Gedik, "İstiklal Caddesi'nde bize çok kolaylık sağlıyor. Vatandaşların yardımına daha hızlı gidebiliyoruz. Bu aleti park etme gibi bir sorunumuz yok, tektekeri elimizde çanta gibi taşıyoruz. Bize kolaylık sağlıyor ve olay yerine çok çabuk ulaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Project42 Limited Şirketi tarafından ithal edilen Airwheel Tekteker'ler Beyoğlu caddelerinde hizmet verecek.


YAŞAM 34 HABER           2015 - © Tüm hakları saklıdır. Ata REKLAMCILIK