Untitled Document
İspark havaalanlarında 2 saat ücretsiz otopark
30 yıl sonra marmara denizinde uskumru bereketi
Uzmanlar uyardı! Instagram şifrenizi değiştirin
Kosgeb kılıklı dolandırıcılar


TCMB DÖVİZ KURLARI
DOLAR 5.4140  -  5.4357
AVRO 6.1267  -  6.1513

KÖŞE YAZILARI
BAY EFSANE
Coca Cola'nın müşterilerine attığı Ramazan kazığı


İLÇE HABERLERİ
ADALAR
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Dün Tekil :
468
Bugün Tekil :
197

Mustafa Kemal dayatmasına karşı çıktı diye linç edildi / TÜM KARTAL İLÇESİ HABERLERİ

Yayın Tarihi : 28.02.2016   Okunma Sayısı : 464
kartal mehmet akif ersoy imam hatip lisesi

BirGün ve Eğitim-Sen, Kartal Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen bir seminerde yaşanan olayı, sosyal medyada linç kampanyasına dönüştürdü.

İstanbul Kartal Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ‘Öğretmen Adayları için Danışman Öğretmenler Semineri’nde Mustafa Kemal adına saygı duruşu çağrısı yapılmasına tepki gösteren Cevizli İmam Hatip Lisesi öğretmeni Recai Bahadır’ın sessiz kalmaması sol-faşistleri çıldırttı.

Konuya BirGün gazetesinde ve sosyal medyada yer veren sol-faşistler, Recai Bahadır’ın şahsında Müslümanlara hakaret ettiler.

İnsanları Mustafa Kemal’e saygı ettirmeye şartlandıran ritüellerin köhnemiş “Eski Türkiye” uygulamaları olduğunu belirten Recai Bahadır, kürsüye çıkarak “Allah’ın dışında kimsenin önünde eğilinmez!” diye tepkisini ortaya koymuş.

BUNLAR KEMALİZM'İN RİTÜELLERİ
Salondaki Eğitim-Senlilerin kopardığı gürültü üzerine ise tepkisini sürdüren Recai Bahadır, “Bunlar Kemalizm'in ritüelleridir. Geçti o dönemler geçti. Resmi ideolojik ritüelleri artık dayatamazsınız!” demiş.

Sol-faşistlerin bu olayı kendilerini gündemleştirmenin aracı kılması ve sosyal medya üzerinden Recai Bahadır’ın şahsında Müslümanlara hakaret etmeye vesile etmesinin garipsenecek bir yönü yok. Asıl garipsenmesi gereken, 19. yılına girilen 28 Şubat darbesinin en büyük mağdur kurumları arasında olan bir İmam-Hatip Okulunda darbecilerin suç ortağı ve İslam düşmanı Eğitim-Sen’in bulunmasıdır. Anlaşılan o ki; darbenin muhatabı kişi-kurumlar arasında üzerinden 19 yıl geçmesine ve değişen bunca şeye rağmen halen de 28 Şubat psikolojisini üstünden atamayanlar var. Bu rezalete tepki gösteren öğretmenlerin Recai Bahadır örneğinde görüldüğü gibi üstelik de bir İmam-Hatip okulunda hakarete maruz kalması kabul edilemez.

Peki, ya Eğitim-Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan’a Bahadır’ın tepkisi üzerine kürsüye çıkıp şov yapmasına zemin hazırlayanlara ne demeli? 28 Şubat’ın temel sacayaklarından birini oluşturan Eğitim-Sen’e bir İmam-Hatip okulunda seminer verdiren MEB ilçe teşkilatına ve olay sonrası sol-faşistlerin kürsüyü işgal edip şov yapmasına karşı sessiz kalan Kartal Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi'nin salondaki yetkililerine aşağıdaki iğrenç ifadeler dokunmuyor mu?

“Bu zihniyetle öğretmenlik yapılamaz, danışmanlık hiç yapılamaz. Bu IŞİD zihniyetidir…

Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra bu tarz olaylara daha sık tanık olmaya başladık. Bugün yaşanan, Cumhuriyet’i reklam arası olarak gören zihniyetin bir tezahürü aslında. Korkarım daha da yaygınlaşmaya başlayacak. Gerici dindar-kindar nesil yetiştirme projesi adım adım hayata geçiyor. Bu insanın öğretmen olabilmesi, öğrencilere kardeşlik, eşitlik, özgürlük fikirlerini öğretebileceğine inanmıyorum. Güvendiği, sırtını yasladığı yerler var kuşkusuz, başına bir şey gelmeyeceğini düşünüyor.”

Bu olay vesilesiyle İslam düşmanı bir kuruluşun sözcüsü Mehmet Aydoğan’a seminer yaptıranların da olay sonrası kürsüyü sol-faşistlere kaptıranlar da bu tablonun oluşmasındaki paylarını unutmamalı. Üniversiteleri halen de babasının çiftliği gibi gören, bu zeminlerde İslam ve Müslümanlara hakareti ve İslami faaliyetleri engellemeyi kendisine şiar edinmiş sol-faşistlere bir İmam-Hatip okulunda seminer verme ve gösterilen tepkiler üzerine de kürsüyü işgal edip şov yapma sevincini tattıranlar bu yaptıklarından utanmalıdırlar.

Haksöz Haber


YAŞAM 34 HABER           2015 - © Tüm hakları saklıdır. Ata REKLAMCILIK