Untitled Document
İspark havaalanlarında 2 saat ücretsiz otopark
30 yıl sonra marmara denizinde uskumru bereketi
Uzmanlar uyardı! Instagram şifrenizi değiştirin
Kosgeb kılıklı dolandırıcılar


TCMB DÖVİZ KURLARI
DOLAR 5.3131  -  5.3343
AVRO 6.0276  -  6.0518

KÖŞE YAZILARI
BAY EFSANE
Coca Cola'nın müşterilerine attığı Ramazan kazığı


İLÇE HABERLERİ
ADALAR
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Dün Tekil :
60
Bugün Tekil :
29

Sancaktepe Bağımlık Danışma ve Eğitim Merkezi açıldı / TÜM SANCAKTEPE İLÇESİ HABERLERİ

Yayın Tarihi : 19.03.2016   Okunma Sayısı : 426
sancaktepe bağımlılık danışma merkezi

Türkiye’nin Bağımlılıkla Mücadele İlk Ayaktan Tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi BADEM, Sancaktape’de açıldı.

Merkezde madde ve Alkol bağımlısı olan ya da risk altında bulunan gençlere tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri verilirken aynı zamanda bağımlılık tedavilerini sürdüren gençler bir yandan da sosyal hayata katılım noktasında mesleki eğitimler alacak.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği ve Sancaktepe Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye’de bir ilke imza attı.
Madde bağımlılığına yönelik ayakta tedavi, rehabilitasyon, danışma ve eğitim hizmetlerini bir arada sunan Sancaktepe Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezi (BADEM) Osmangazi Mahallesi’nde hizmete açıldı.

Merkezin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Türkiye’nin ilk madde bağımlılarına yönelik eğitim, danışmanlık ve tedavi merkezini açtık. Sancaktepe Belediyesi olarak, güçlü bir organizasyonla gerçekleştirmiş olduk. 600 metrekarelik bir alan, inşallah temenni ediyoruz gençlerimizin uyuşturucu bataklığına sürüklenmeden önce burada, hem tedavi hem danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle hayatları kurtarılmış olur. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında kurulan BADEM’de, psikiyatrist, psikolog, hemşire ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan uzman bir ekip hizmet verecek.

GENÇLERE TEDAVİ, REHABİLİTASYON VE EĞİTİM HİZMETLERİ VERİLECEK
Proje kapsamında bağımlılıkla etkin mücadele için yerel yönetimlerin tüm aktörleriyle güçlü bir koordinasyon ağı kuruldu. Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe İlçe Müftülüğü, Sancaktepe İlçe sağlık Müdürlüğü, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin de ortak olduğu proje ile özellikle madde ve alkol bağımlısı olan ya da risk altında bulunan gençlere tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri verilecek.

Gençler, bağımlılık tedavilerini sürdürürken bir yandan da sosyal hayata katılım noktasında mesleki eğitimler alacak. Bununla birlikte aileler ve eğitimciler için düzenlenecek bilgilendirme ve eğitim programları ile tüm toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi ve farkındalığın artırılması hedefleniyor.


YAŞAM 34 HABER           2015 - © Tüm hakları saklıdır. Ata REKLAMCILIK