Untitled Document
İspark havaalanlarında 2 saat ücretsiz otopark
30 yıl sonra marmara denizinde uskumru bereketi
Uzmanlar uyardı! Instagram şifrenizi değiştirin
Kosgeb kılıklı dolandırıcılar


TCMB DÖVİZ KURLARI
DOLAR 5.3131  -  5.3343
AVRO 6.0276  -  6.0518

KÖŞE YAZILARI
BAY EFSANE
Coca Cola'nın müşterilerine attığı Ramazan kazığı


İLÇE HABERLERİ
ADALAR
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Dün Tekil :
60
Bugün Tekil :
28

Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge merkezi açıldı / TÜM SANCAKTEPE İLÇESİ HABERLERİ

Yayın Tarihi : 01.05.2015   Okunma Sayısı : 613
ford otosan arge merkezi

Ali Koç, Ford Otosan bugün bir aracı sıfırdan ticari bir ürün haline getirecek tüm yetenek ve altyapıya sahip dedi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Ford Otosan’ın, bugün bir aracı sıfırdan ticari bir ürün haline dönüşene kadar, motoru da dahil olmak üzere, komple tasarlayacak, geliştirecek ve test edecek gerekli tüm yetenek ve altyapıya sahip tek Türk otomotiv şirketi olduğunu söyledi.

KURALI TEKNOLOJİ BELİRLİYOR
Koç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık’ın katılımıyla düzenlenen Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi açılışında, Ford Otosan’ın 68 milyon lira yatırımla hayata geçirdiği merkezin Türkiye için geleceğin müjdecisi olacağını kaydetti. Finlandiya Başbakanı Alexander Stubb’ın Apple’ı ülkedeki ekonominin kötüye gidişinin sorumlusu olarak göstermesini örnek veren Koç, teknolojinin dünyadaki ekonomik kuralları yeniden belirlediğini söyledi.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜN DEMEK
Ar-Ge ve inovasyona yapılan yatırımın daha rekabetçi ve daha katma değeri yüksek ürün demek olduğunu belirten Koç, “Artan inovasyon, ürettiğimiz ve ihraç ettiğimiz her bir birimin daha büyük bir yüzdesinin ülkemize değer olarak kalması demek. Bu değer de çarpan etkisiyle, daha büyük nitelikli istihdam, daha az genç işsizliği ve daha hızlı büyümeye olanak veriyor” ifadelerini kullandı.

Bu rakam, ülkemizdeki Ar- Ge merkezlerinde çalışan, tescil edilmiş mühendis ve doktoralı mühendisin yüzde 20’sini teşkil etmektedir” diye konuştu.

BAKAN KOÇ AİLESİNİ TEBRİK ETTİ
Koç Ailesi’ni ve Ford Otosan’ı tebrik ederek grubun başarısının ülkenin başarısı olduğunu söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise, otomotiv sektörünün Türkiye ekonomisinin aynası olduğunu söyledi. Ford Otosan’ın Ar-Ge çalışanı sayısına bakıldığında 2009-2010 arasında neredeyse ikiye katlandığını bir sayı olduğunu belirten Işık şöyle devam etti: “Her yıl belirli oranda artarken 2009’dan 2010’a geçişte sıçrama görüldü. Neden? Orada kanunu çıkardık ve dedik ki ‘Ey Koç Topluluğu, ey Ford Otosan! Eğer sen Ar-Ge merkezi kurarsan senin yaptığın masrafların yaklaşık yüzde 40’ını devlet olarak ben finanse edeceğim.’ Çünkü biliyoruz ki Ford Otosan kazanınca Türkiye kazanacak.


YAŞAM 34 HABER           2015 - © Tüm hakları saklıdır. Ata REKLAMCILIK