Untitled Document
İspark havaalanlarında 2 saat ücretsiz otopark
30 yıl sonra marmara denizinde uskumru bereketi
Uzmanlar uyardı! Instagram şifrenizi değiştirin
Kosgeb kılıklı dolandırıcılar


TCMB DÖVİZ KURLARI
DOLAR 5.3131  -  5.3343
AVRO 6.0276  -  6.0518

KÖŞE YAZILARI
BAY EFSANE
Coca Cola'nın müşterilerine attığı Ramazan kazığı


İLÇE HABERLERİ
ADALAR
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU

ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Dün Tekil :
60
Bugün Tekil :
32

Ataköy sahilinde mühürleme yarışları / TÜM BAKIRKÖY İLÇESİ HABERLERİ

Yayın Tarihi : 02.07.2015   Okunma Sayısı : 554
ataköy sahil, bakırköy sahil

Mahkeme Sea Pearl’e mühür işlemini 48 saatte durdurdu; Bakırköy Belediyesi kırılan mührü yenileyip suç duyurusunda bulundu.

Bakırköy Belediyesi’nin Ataköy sahilinde 23 Haziran günü mühürlediği, Kuzu İnşaat'a ait Sea Pearl Ataköy projesinde mahkeme 48 saatte, jet hızıyla yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kuzu İnşaat, karardan hareketle mührü kırıp inşaata yeniden başladı. Mahkemenin 30 gün içinde savunmasını istediği Bakırköy Belediyesi de izinsiz kırılan mührü tutanakla yenileyerek inşaatı bir kez daha durdurdu. Belediyenin Kuzu İnşaat hakkında "mühür fekki" suçlamasıyla savcılığa başvuracağı bildirildi.

BELEDİYE KAMU YARARINA MÜHÜRLEDİ
Bakırköy Belediyesi, Ataköy sahilinde inşası süren Sea Pearl Ataköy’ü 23 Haziran 2015’te “kamu yararına ve tedbiren” mühürledi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu hafta içi düzenlediği basın toplantısında, mühürledikleri Sea Pearl Ataköy projesinin reklam ve pazarlamasında Anayasa gereği kamuya açık olması gereken 50 metrelik sahil bandının görünmediğini, halka açık şeridin sanki proje dahilindeki inşaatların bahçesiymiş algısı verildiğini belirterek, kamu kullanımına açık tutulması için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Kuzu Toplu İnşaat A.Ş. adına Özen Kuzu imzasıyla yapılan açıklamada "Bakırköy Belediye Başkanlığı’nın 23.06.2015 tarihinde hiçbir yargı kararına dayanmaksızın mühürleme işlemi gerçekleştirdiği" öne sürülerek yargı yoluna başvurulacağı bildirildi.

48 SAAT DURDURMA KARARI
Kuzu İnşaat’ın sahiplerinden Gökçen Kuzu, Bakırköy Belediye Başkanlığı aleyhine mühürleme işleminin durdurulması ve iptali istemiyle İstanbul 4. İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme 48 saatlik bir sürede dosyayı inceleyip, işlemle ilgili yürütmenin durdurulması kararı aldı. Kararda “Dava konusu işlemin davacı açısından telafisi güç ve imkansız zararlar doğuracağı sonucuna varıldığından, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar yürütülmesinin durdurulmasına” denildi. Kuzu İnşaat kararı gerekçe göstererek belediyenin mührünü kırdı ve inşaata yeniden başladı.

YENİDEN MÜHÜRLENDİ SUÇ DUYURUSU YAPILACAK
Bakırköy Belediyesi yetkilileri hafta sonu sahilde kamyonların çalıştığı ve inşaatın yeniden başladığı ihbarı üzerine bölgeye zabıta ve teknik ekibi gönderdi. Cumartesi günü saat 18.30’da tutulan tutanağa göre Kuzu İnşaat yetkilileri İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin 25 Haziran 2015 tarihli yürütmeyi durdurma kararını göstererek, inşaata başladıklarını bildirdiler ve kararı tebliğ ettiler. Belediye yetkilileri davacı idareye 30 günlük savunma süresi verilen kararla beraber mührün kırıldığını (mühür fekki) tutanak altına alarak inşaatı yeniden mühürledi. Belediyenin “mühür fekki” suçlamasıyla şirket hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağı bildirildi. Bakırköy Belediyesi önceden mühürlediği tarihi Baruthane’nin yer aldığı parseldeki Ataköy Blumar projesindeki mührü de mahkeme kararına rağmen yenilemişti.


YAŞAM 34 HABER           2015 - © Tüm hakları saklıdır. Ata REKLAMCILIK